solv

Kominek w domu to jeden spośród najskuteczniejszych metod na polepszenie humoru, kiedy nastała jesień a wieczory są długie i ciemne. Chcesz dodać do swoich mieszkań tańczącepłomyczki? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik.
Kominek w domu to nie jedynie klimatyczny smaczek, lecz przede wszystkimdodatkowe źródło ciepła. Choć kominki zwykle kojarzą się z domami jednorodzinnymi, dobudowanie niektórych struktur jest możliwe także w małych pomieszczeniach w bloku.
Decydując się na dobudowanie kominka pokojowego, powinno się przede wszystkimzaplanować, czy będzie on spełniał wyłącznie rolę dekoracyjną ozdobną , czy ma również ocieplać reszte pomieszczeń , dystrybuując ciepłe powietrze kanałami wentylacyjnymi lub nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego trzeba poznać parametry mocy grzewczej kominka. Jeśli ma on być jednym z dominujących źródeł ciepła w mieszkaniu, jego moc powinna być wysoka.
W momencie gdy kominek w domu ma realizować wyłącznie rolę strojną, możemy wybraćkonstrukcję z otwartym paleniskiem– standardową i oczywiście tańszą w budowie. Kominki tego typu, najczęściej murowane, nagrzewają powietrze w swoim bezpośrednim otoczeniu. Uzysk ciepła wynosi jednak jedynie ok. 20%, albowiem większa część energii uchodzi przez komin. Z pobudek ekonomicznych jest to zatem mniej praktyczne rozwiązanie.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/