Joomla i Drupal

Joomla i Drupal

JoomlaJoomla przytłacza, a zarazem imponuje liczbą funkcji. Umożliwia ona nie tylko publikowanie tekstów ale także grupowanie ich w kategorie Ponadto posiada bardzo wygodne sterowanie zawartością strony głównej oraz pozostałych podstron. Dodatkowo Joomla zawiera sporą ilość modułów specjalnie dla bloga, forum, czy też kalendarz, które są bardzo łatwe w instalacji.

Joomla nie jest zbytnio wymagająca. Do funkcjonowania potrzebuje wsparcia dla PHP i dostęp do bazy MySQL. Instalator jest prosty, niemniej schody zaczynają się po otwarciu panelu administracyjnego który jest bardzo rozbudowany i łatwo się w nim pogubić, szczególnie na samym początku swojej drogi z tym CMSem. Na całe szczęście Joomla jest na tyle popularna, żę znalezienie speca, bądź firmy specjalizującej się w tym CMSie to żaden problem. Duża baza dodatków i aplikacji również działa na Plus tego CMSa.

drupalDrupala w tym zestawieniu musi się znaleźć, ze względu na jego popularność. Warto jednak pamiętać, że Drupal jest maszynką przeznaczoną raczej dla bardziej skomplikowanych stron czy też serwisów i tworzenie z jego pomocą małego bloga, może dla nas się okazać bardziej męczące niż jakbyśmy tworzyli rozbudowany Portal internetowy. Dlatego też, zanim zaczniemy korzystać z systemu jako zwykli użytkownicy powinniśmy zostać odpowiednio zostać poinstruowani co do czego służy i czego nie należy robić, aby wszystkiego nie zepsuć.