Rodzaje CMSów

Rodzaje CMSów

cmsyCMSy dzielimy na takie o otwartym kodzie – są to CMSy udostępniane szerokiej społeczności, która ją rozbudowuje tworząc dla niej kolejne aktualizacje i przydatne wyczki. Oczywiście tego typu CMSy nie są całkowicie odporne na ataki, szczególnie, że ich kod źródłowy jest powszechnie podstępny. Poza bardzo popularnymi CMSami o otwartym kodzie, istnieją również

Istnieją również systemy o „Zamkniętym kodzie źródłowym”. Tworzone i rozwijane przez konkretne firmy są ich produktami oferowanymi na sprzedaż. Zakupując taki CMS niejako zostajemy skazani na Pomoc z obsługi danej firmy w przypadku problemów. W CMSach open souce, zawsze mamy szeroka społeczność, która zna odpowiedź na proste jak i trudniejsze nasze zapytania. Bardzo często ograniczone możliwości CMSów o zamknietym kodzie dyskwalifikuja je jako funkcjonalne.

Ponadto istnieją CMSy hostowane, jest to gotowy System o ograniczonych możliwościach, zainstalowany na serwerach firmy udostępniającej takiego CMSa. Na polskim rynku przykładem tego typu CMSu może być popularna platforma blogowa – blog.onet.pl gdzie Onet udostępnia nam miejsce na swoich serwerach, dzieki czemu dostajemy małe narzędzie do konfigurowania i pisania swojego bloga, jest ono jednak mocno ograniczone i nie mamy możliwości edytować go własnoręcznie.

solv

Agencja interaktywna